Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestisse visiidile saabunud Gruusia peaministri Nikoloz Gilauriga.

Kohtumisel räägiti koostööst rahvusvahelistes organisatsioonides ning kahepoolsetest suhetest erinevatel tasanditel. Külaline andis Riigikogu esimehele ülevaate poliitilisest olukorrast Gruusias. Peaministri sõnul on olukord rahulik; valmistutakse järgmise aasta mais toimuvateks kohalikeks valimisteks.
Ergma sõnul toetab Eesti Gruusiat reformide läbiviimisel ja seadusandluse harmoniseerimisel, samuti Gruusia-Euroopa Liidu assotsiatsioonilepingu, aga ka laiaulatusliku vabakaubanduslepingu läbirääkimiste alustamist. Kõne all olid ka võimalikud muudatused Gruusia põhiseaduses ja valimisseaduses. Gruusia peaminister Nikoloz Gilauri märkis, et Eesti poolne toetus ja igakülgne abi on Gruusiale äärmiselt vajalikud ning Gruusia loodab Eesti abile praktiliselt igas valdkonnas. Äramärkimist leidis teadmiste ja tehniliste oskuste vajadus põllumajanduses, aga ka IT valdkonnas.
Kohtumisel käsitleti samuti idapartnerluse tähtsust, olukorda Gruusia meedias ning energiaprobleeme Kaukaasias. Eraldi peatuti Nabucco gaasijuhtme rajamisega seotud küsimustel. Gilauri arvates on Nabucco toimima hakkamine ainult aja küsimus.
 
Kohtumisest võtsid osa veel Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser, Eesti-Georgia parlamendirühma esimees Andres Herkel ning liige Mart Laar.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside