Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Soome SITRA fondi juhi, Soome endise peaministri Esko Ahoga.

Räägiti SITRA edukast tegevusest Soomes ja võimalustest asutada samalaadne sihtkapital Eestis. Esko Aho sõnul on väga oluline näha, et riigi poolne panustamine teaduse ja hariduse arengusse on investeering tulevikku. Ta tõi näite selle kohta, kuidas Soomes otsustati 80-ndate alguses SITRA abil investeerida tehnoloogia arengusse, mis hakkas rikkalikult vilja kandma 90-ndatel aastatel. Aho märkis, et Euroopa Liidu praegused liikmesriigid ei peaks kartma Euroopa Liidu laienemisest tulenevaid probleeme, vaid suhtuma laienemisse, kui uude väljakutsesse ja võimalusse riigi arengule innovatiivselt läheneda.

Kohtumisel räägiti samuti kummagi riigi demograafilisest olukorrast, mis Aho väitel on ka Soome nõrk koht, mistõttu tuleks demograafiaprobleemide lahendamisega juba täna tõsiselt tegelema hakata.

Nii Ene Ergma kui Esko Aho avaldasid lootust, et selleteemalised arutelud Eesti ja Soome vahel jätkuvad tihedalt ka tulevikus.

SITRA ehk Soome Iseseisvuse Peofond (Suomen itsenäisyyden juhlarahasto) loodi Soome Panga juurde 1967. aastal Soome iseseisvuse 50. aastapäeva auks. Täna on SITRA iseseisev avalik-õiguslik fond, mille üle teostab kontrolli Soome parlament, kelle alluvuses on SITRA alates 1991. aastast. SITRA eesmärgiks Soome majanduse arengu edendamine teadustöö, hariduse, innovatsiooni ja uute äriettevõtmiste arendamise ja toetamise ning investeerimise abil.

Esko Aho valiti SITRA nõukogu poolt SITRA juhiks käesoleva aasta 27. novembril.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside