Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna vastu Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni delegatsiooni eesotsas EENA presidendi Sirje Küttisega. Kohtumisel räägiti EENA tegevusest, koostööst rahvusvahelisel tasemel ning eelseisvatest üritustest.

Ene Ergma avaldas EENA-le tänu pikaajalise töö eest aitamaks naistel orienteeruda muutunud sotsiaal majanduslikus keskkonnas ning julgustamaks neid kasutama oma ettevõtlus- ja ametialaseid oskusi. Praegu avaldab organisatsioon tugevat mõju Eesti sotsiaal- ja majanduselule ning tõstab naiste positsiooni ühiskonnas.

Riigikogu esimees tegi EENA-le ettepaneku lüüa aktiivselt kaasa peatselt loodava Aino Järvesoo Fondi tegevuses. Ergma avaldas lootust, et Eesti ühiskond läheb juba selles läänelikus suunas, kus tähtis pole ainult isiklik materiaalne heaolu vaid inimesed mõtlevad ka vaimsetele ja kultuurilistele väärtustele. ”Just väärtushinnangute muutmine on praegu tähtis. See on meie maine ja kultuuri küsimus,” ütles ta.

Sirje Küttis oli ettepanekuga nõus, märkides, et Eesti edaspidise edu aluseks saab olla vaid kodanikuühiskond. EENA president kutsus Ene Ergma esinema sõnavõtuga 12. mail Olümpia konverentsikeskuses peetaval konverentsil ”Naised ”” otsustajad ja mõjutajad”. Konverentsil osaleb ka 50-liikmeline Ameerika Ühendriikide ja Rootsi naisettevõtjate ja ””juhtide kõrgetasemeline delegatsioon eesotsas USA Washingtoni osariigi senaatori Jeanne Kohl-Wellesiga. Ene Ergma võttis kutse lahkelt vastu.

Tagasiside