Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumisel vahetati mõtteid kahepoolse koostöö üle seoses liitumisega NATO ja Euroopa Liiduga.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis riigivisiidil viibiva Bulgaaria presidendi Georgi Parvanovi ja teda saatva delegatsiooniga. Kohtumisel vahetati mõtteid kahepoolse koostöö üle seoses liitumisega NATO ja Euroopa Liiduga. Pika-ajalise parlamentaarse taustaga Bulgaaria president tõi esile riikide vaheliste parlamentaarsete suhete tähtsuse seoses seadusandluse reformimise ja ühtlustamisega Euroopa Liidu seadustega. Ta avaldas lootust, et seadusandlust tundvate ekspertide kohtumised peaksid muutuma tihedamaks nüüd, kus Eesti on läbirääkimised Euroopa Liiduga lõpetanud ja omab ses suhtes pikema-ajalist kogemust. Georgi Parvanov mainis, et liitumisläbirääkimisi pidavate riikide edukus sõltub teatud määral ka suhetest liitumiskogemust omavate riikidega.

Ene Ergma andis külalisele ülevaate Riigikogu poolsetest ettevalmistustest Eestis sügisel toimuvaks Euroopa Liiduga liitumise rahvahääletuseks. Ta rõhutas ka Euroopa Tulevikukonvendis tehtava töö olulisust ja sellest tulenevalt rahvusparlamentide rolli tähtsustamist, mis omakorda oleks täiendavaks argumendiks positiivse tulemuse saavutamisel eelseisval rahvahääletusel.

Bulgaaria delegatsiooni liikmed avaldasid lootust, et jõuavad Eestile peatselt järele nii majanduse arengus kui ka Euroopa Liiduga ühinemises.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside