Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Austria välisministri Michael Spindeleggeriga.

Kohtumisel olid kõne all Euroopa Liidu energiapoliitika- ja julgeolekuküsimused. Ühiselt tunnistati vajadust Euroopa Liidu ühtse energiapoliitika järele. Riigikogu esimees tundis muuhulgas huvi Nabucco gaasijuhtme arenguperspektiivide kohta. Austria välisminister märkis Nabucco lepingu allkirjastamist Austria jaoks olulise küsimusena.
Mõlemaid pooli huvitava küsimusena räägiti kohtumisel ka Lissaboni leppest, mis nii Eesti kui Austria poole arvates aitab selgust tuua ka energiasektori arengus. Ergma: „Lissaboni lepingu jõustumine on väga oluline. Loodan, et majanduslik olukord ei mõjuta iirlaste otsust.” Ergma rõhutas, et iga organisatsioon vajab teatud aja järel reorganiseerimist, mis Lissaboni lepingu jõustumisega kaasneb. „Me peame hoolikalt läbi mõtlema, kuidas Lissaboni lepingu jõustumisest tulenevat rahvusparlamentide suuremat rolli targalt kasutada,” ütles Riigikogu esimees.
Austria välisminister tundis veel huvi parlamendi ja valitsuse vahelise koostöö vastu, eriti mis puudutab Euroopa Liidu küsimuste käsitlemist. Ene Ergma andis külalisele põhjaliku ülevaate Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni tööst ning märkis, et Eestil on selles vallas välja kujunenud hea traditsioon, mis mõlemaid osapooli rahuldab.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside