Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees akadeemik Ene Ergma peab oluliseks propageerida Eesti noorte hulgas loodusteaduste õppimist. Juba kuuendat aastat käib Ergma gümnaasiumi õpilastele andmas loenguid astrofüüsikast. Samuti kutsuvad koolid Riigikogu esimeest ühiskonnaõpetuse tunde andma. 

Täna külastas Riigikogu esimees Ida-Virumaa koole. Kiviõli I Keskkoolis oli tunni teemaks Teine revolutsioon astrofüüsikas. „Oli väga meeldiv kohtuda nii õpilaste kui õpetajatega. Püüan rääkida keerulistest asjadest lihtsalt ja näitlikult ning usun, et õpilased saavad aru, et füüsika pole põrmugi raske õppeaine. Igatahes tulid Kiviõli noored teemaga väga kenasti kaasa,“ sõnas ta. 

Lüganuse ja Aseri keskkoolides andis Ergma ühiskonnaõpetuse tunni ja kõneles koolide soovil demokraatiast ja Riigikogust. „Noortele, kellest juba homme sõltub meie riigi toimimine, on oluline selgitada demokraatia põhimõtet,“ leidis Riigikogu esimees.  

Tuleval nädalal annab Ergma astrofüüsika tunnid Alatskivi Keskkooli õpilastele. Luunja Keskkoolis ja Lähte Gümnaasiumis annab füüsikatunni. Riigikogu esimees külastab ka Järvakandi Gümnaasiumi. 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside