Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna vastu Eestisse ametlikule visiidile saabunud Soome parlamendi esimehe Sauli Niinistö. Kohtumisel jäi kõlama mõlemapoolne mure Läänemere keskkonna pärast. Niinistö rõhutas, et oluliselt on vaja tõsta Läänemere-äärsete riikide vastutustunnet regiooni keskkonna kaitse küsimustes ja õhutada neid keskkonnafondide kaudu osalema mitmesugustes keskkonnakaitse alastes projektides. Keskkonnakaitse teemaga seoses peatuti ka suhetel Venemaa kui Euroopa Liidu naaberriigiga. Ergma märkis, et ilmselt on Venemaal raske käsitada ennast võrdse partnerina Euroopa Liidu naabruspoliitikas, mis muudab koostöö Venemaaga keeruliseks. Samas nenditi, et ka Euroopa Liit  võiks partnerina olla aktiivsem ja näidata sagedamini üles endapoolset huvitatust.

Teise olulise teemana puudutati töös olevat Euroopa Liidu reformilepingut. Niihästi Soome kui ka Eesti pool tõdesid, et reformilepingu heakskiitmisel ei tohiks ilmneda suuri probleeme. Samuti rõhutati asjaolu, et Euroopa Liit ei saa endale enam teist korda lubada lepingu läbikukkumist. Ergma: „Kui räägime rahvusparlamentide rolli suurendamisest Euroopa Liidus, siis peaks seda ka praktikas näitama ning usaldama reformilepingu ratifitseerimise parlamentidele.”

Põgusalt vahetati mõtteid ka Euroopa Liidu välispoliitikast ning suhetest liikmestaatust taotlevate riikidega.

Kohtumisest võtsid osa Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige, Riigikogu Soome parlamendirühma esimees Taavi Rõivas.

Sauli Niinistö kohtus täna ka peaminister Andrus Ansipi ja kohtub välisminister Urmas Paetiga, homme võtab külalise vastu president Toomas Hendrik Ilves ning toimub kohtumine Riigikogu väliskomisjoniga.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside