Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma esitles täna Toompeal äsja ilmunud raamatut „60 kunstnikku Toompea lossi kunstisaalis“.

Idee järjepidevalt Toompea lossis eesti kunsti eksponeerida pärineb rohkem kui kümne aasta tagusest ajast ning selle algatuse taga oli keraamik, tollane Riigikogu liige Kadri Jäätma.

Esimene kunstnik, kes oma näituse Toompea lossis 2001. aasta kevadel üles pani, oli maalikunstnik Ado Lill. Sellest ajast alates on igal aastal toimunud keskeltläbi viis kuni seitse näitust. Näituste teostused on sündinud Riigikogu Kantselei ja Kunstnike Liidu koostöös.

Mõte koondada ühte raamatusse Toompea lossis näitustega esinenud kunstnikud pärineb Riigikogu esimehelt Ene Ergmalt, kes raamatu esitlusel täheldas, et oleks olnud kahju jätta nii hea materjal kasutamata. „Valminud trükist on kena mälestuseks kinkida oma välismaistele kolleegidele, kes selle raamatu näol saavad ka teatava ettekujutuse kaasaja eesti kunstist,“ märkis Ergma. Riigikogu esimees lisas, et just Toompea lossi väikeses kunstisaalis pääseb kunstnike looming eriliselt mõjule, sest siin on võimalus pikemalt süvenedes kunsti tõeliselt nautida. Ergma tänas kunstnike, kes oma loomingu on lahkesti Toompeale toonud ning kutsus toredat näitustetraditsiooni igati jätkama.

Anu Kalmu ja Helle Ruusingu koostatud raamatu on kujundanud kunstnik Eve Kask, toimetaja on Marje Jõeste, inglisekeelse tõlke tegi Mari Vihuri, köite – Lennart Mänd. Kunstnikud said valida raamatusse oma parimad teosed, mille jäädvustasid fotodele Stanislav Stepaško ja Loit Jõekalda.

 

Fotod raamatu esitluselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Naitused/60+kunstnikku/

 

10. oktoober 2012

 

Riigikogu pressitalitus

Margit Liivoja

pressisekretär, tel 631 6353

Tagasiside