Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe sõnul peab riik looma kodanikele võimalused infoühiskonnas edukaks toimetulekuks

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad 17.-19. maini Strasbourgis Euroopa Nõukogu liikmesmaade parlamendijuhtide konverentsil ”Kodanike Euroopa ”” parlamendid ja kodanike osalus”. Ene Ergma on peaesinejaks II töösessioonil teemal ”Uued tehnoloogiad ja demokraatlikud protseduurid”.

Oma tänases sõnavõtus rõhutas Ergma, et ühelt poolt on riigi ülesandeks infoühiskonna toimimiseks vajaliku keskkonna loomine ja teiselt poolt inimeste ettevalmistamine, et nad oleksid võimelised tõhusalt kasutama tänapäevase infoühiskonna pakutavaid lahendusi. Eesti näidetel tutvustas Riigikogu esimees ID kaardi, Vaata Maailma ja e-hääletuse projekte. Kiire IT arengu faasis ei tohi ka parlamendid jääda kõrvaltvaatajaks, vaid peavad looma vastava õigusliku keskkonna. Samuti tuleb anda inimestele infoühiskonnas toimetulekuks vajalikud oskused. ”Riigi kohustus on luua võimalused uues olukorras edukaks hakkamasaamiseks,” ütles Ergma.

Konverentsi vaheajal kohtus Riigikogu esimees Iisraeli Knesseti esimehe Reuven Rivlin´iga, kes avaldas tunnustust Eesti edusammude ning NATO ja EL-iga liitumise puhul. Üheskoos tõdeti, et eesti ja iisraeli rahvas on totalitaarsete režiimide tõttu kandnud suuri kaotusi. Parlamentide juhid kinnitasid soovi tihendada kahe riigi parlamentide vahelisi suhteid.

Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide esimeeste kohtumisel toimus mõttevahetus transatlantiliste suhete arendamise võimalusest. Parlamendijuhid kohtuvad juuni algul mitmete USA tipp-poliitikutega eesotsas USA Esindajatekoja spiikeri Dennis Hastertiga.

Mõttevahetuses Euroopa Liidu parlamentide vahelise koostöö osas väljendas Ergma heameelt, et Rootsi Rikstagi juhtimisel väljatöötatud koostöömudel on sobivaks eelduseks EL-i riikide parlamentide edukaks koostööks.

Kohtumistel paljude Euroopa Nõukogu liikmesmaade parlamendijuhtidega on Ergmal olnud väga head võimalused tutvustada Eesti välisministri Kristiina Ojulandi kandidatuuri Euroopa Nõukogu peasekretäri ametikohale.

Tagasiside