Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu istungisaalis 6. Eesti Mudel Euroopa Parlamendi täiskogu istungi, millest võtab osa 120 keskkooliõpilast kõigist Eesti maakondadest.

Oma avakõnes kiitis Riigikogu esimees noori innuka soovi eest mõista Euroopa Parlamendi töötamise põhimõtteid. „Te olete noored ja arukad, teile on see protsess mõistetav, kuna te olete seda ise kogenud. Tänane kogemus teeb teid rikkamaks suurest osast inimestest, kes ise igapäevaselt poliitikast kaugemale jäävad ja sellega nii otseselt seotud ei ole,” ütles Ergma avaldades lootust, et siin osalevad noored jagavad oma kogemusi ka nendega, kes ise protsessis aktiivselt ei osale. Ene Ergma rõhutas: „Meie tänase päeva otsused on võimalikud tänu sellele, et meie esivanemad on teinud selle võimalikuks. Järgmiste põlvkondade võimalused sõltuvad sellest, kuidas meie täna nende eest otsuseid teeme. Loodan, et lahkute nendelt aruteludelt mõistes, mida tähendab indiaani vanasõna, mille te Eesti Mudel Euroopa Parlamendi selle aasta istungijärgu mõtestamiseks olete valinud – “Kohtle maad hästi – sa oled saanud selle laenuks oma lastelastelt”. Selles lauses on vastutustunne, mida demokraatliku ühiskonna iga liige peaks arvestama, kui oma õigusi ja vabadusi kasutab.” Riigikogu esimees soovis Mudel Euroopa Parlamendile sisukaid arutelusid ja tuliseid vaidlusi.
 
Teemad, mis seekordse Mudel Euroopa Parlamendi istungi raames arutusele tulevad, käsitlevad Eesti ja Euroopa ühiskonnaelu küsimusi, nagu näiteks rahvusvähemuste konkurentsivõime ühiskonnas, valimisaktiivsuse suurendamine Euroopa Parlamendi valimistel, noorteorganisatsioonide võimekus Euroopas, hariduse kvaliteedi suurendamine maapiirkondades ning Euroopa Liidu roll globaalpoliitikas. Mudel Euroopa Parlamendi patroon on Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam ja selle korraldab MTÜ Euroopa Maja koostöös organisatsiooniga Euroopa Noored, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Euroopa Parlamendi Infobürooga.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside