Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu hoone II korrusel istungisaali koridoris näituse "Euroopa Liidu viies laienemine: referendumid kandidaatmaades".

Ene Ergma märkis, et Eesti jaoks on sügis alati oluline, kuna kätte jõuab viljakoristamise aeg – 14. septembril selgub, kuidas aastatetagune külv ja sellele järgnenud töö on vilja kandnud. Riigikogu esimees sõnas: ”Euroopa Liit annab meile suured võimalused, kuid me peame ise oskama neid võimalusi ära kasutada.” Euroopa asjade komisjoni liige Tunne Kelam lisas, et Euroopa Liit on kui heade sõprade seltskond ja tugi. Kelam avaldas lootust, et 14. septembri rahvahääletusel Eestis on toetajate arv vähemalt kaks ühe vastu võrreldes skeptikutega. Näitus on valminud koostöös Eesti Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskuse ja näituste osakonnaga.

Lisaks saab Riigikogu hoone fuajees näha näitust eurost, nonstopina jookseb Euroopa Liitu tutvustav õppefilm ja tutvuda saab Euroopa Liitu puudutavate infomaterjalidega ”” koostööpartneriteks olid Euroopa Liidu Infosekretariaat ja Euroopa Komisjoni Delegatsiooni infokeskus.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside