Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Lasterikaste Perede Liidu presidendi Kalmer Hüti ja sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsleri Riho Rahuojaga.

Kohtumise eesmärgiks oli lasterikaste perede põhiprobleemide kaardistamine.

Kohtumisel toodi positiivse tendentsina välja sotsiaalministeeriumis väljatöötamisel olev eelnõu, mille järgi hakatakse 7 ja enama lapsega peredele maksma emapalka. Samas rõhutas Kalmer Hütt, et viimase 8 aasta jooksul ei ole muudetud kolmandale ja enamale lapsele makstavaid toetusi. Hüti järgi on lastetoetuste osas kujunemas olukord, kus valitseb õigustamatu diferentseeritus, mis vajab ühtlustamist.

Ene Ergma nõustus vajadusega toetada kõiki suuri peresid. ”Praegu üritatakse raha suunata sinna, kus vajadus on kõige suurem, kuid on selge, et ka nelja-, viie- ja kuuelapselised pered on suured ning vajavad samuti ühiskonnalt tuge,” ütles Ergma. Suurperede emapalga juurutamisega on probleemi lahendamiseks tehtud Ergma sõnul oluline samm. ”See annab lasterikastele vanematele tunde, et nad on ühiskondlikult vajalikud ja tunnustatud inimesed,” lausus ta, rõhutades, et oluline on sellise riikliku poliitika jätkumine.

Kohtumisel olid arutusel ka alternatiivsed võimalused lasterikaste perede toetamiseks. Konkreetsete meetmetena tulid kõne alla riigi poolt tasutud huvihariduse ja koolitoidu kulud, samuti nenditi suurema koostöö vajadust riigi ja omavalitsuste vahel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside