Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Seoses homse kodanikupäevaga andis Riigikogu esimees Ene Ergma täna Tallinna Nõmme Gümnaasiumis kodanikuõpetuse tunni. Ene Ergma kõneles Eesti riigi tekkimisest, 20 aasta tagusest taasiseseisvumisest, kodanike õigustest ja kohustustest.

Ergma selgitas kodanikuks saamise teid, aga ka seda, kui oluline on, et kodanikud oleksid aktiivsed. „Heaks kodanikuks kasvamine eeldab osalemist,“ ütles Riigikogu esimees julgustades noori selles osas üles näitama oma initsiatiivi ja tuues näiteid viimaste aastate kodanikualgatustest nagu Noored Kooli, Terve Eesti Sihtasutuse, naftareostuse koristuse, külaseltsid. Ergma selgitas noortele, et ka suur hulk esmapilgul lihtsate ja tavalistena tunduvaid tegevusi, nagu oma pere eest hoolitsemine, õppimine, looduse hoidmine, oma keele ja kultuuri hoidmine, sõjaväekohustuse täitmine, on tähtsad ja heaks kodanikuks olemise loomulik osa.
 
„Meie tublid inimesed aitavad ka teiste riikide, näiteks Valgevene noori. Meie siin Eestis võrdleme end enamasti Põhjala riikidega, kuid vahel tasub ka võrrelda nende riikidega, kellega me veel pisut enam kui 20 aastat tagasi ühes liidus olime. 20 aastaga on Eestis palju ära tehtud, kuid loomulikult tuleb minna edasi, viia Eesti uuele tasemele. See on juba teie ülesanne!“ ütles Ene Ergma tänastele gümnaasiumi õpilastele.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside