Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Koduomanikke ühendav Eesti Omanike Keskliit andis Riigikogu esimehele Ene Ergmale üle monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seaduse eelnõu toetuseks kogutud allkirjad, mida oli kokku 33 733.

Ene Ergma kinnitas kõnealuse seaduse vajalikkust ja avaldas veendumust, et selle nädala päevakorras olev eelnõu jõuab ka vastuvõtmiseni.
 
Eesti Omanike Keskliidu peasekretäri Taavi Madiberki sõnul on allkirju kogutud juba 2009. aasta kevadest, kui liit esmakordselt tuli välja monopolide ohjeldamise seadusemuudatuste paketiga. Allkirjad on ta kinnitusel kogutud e-kirja teel ja seejärel järelkinnitatud. Madiberki sõnul kavatseb liit tulla sügisel välja uue initsiatiiviga, mis puudutab prügimajandust.
 
Tänasel kohtumisel osalesid õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher ja sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu, kes kuuluvad ka Eesti Omanike Keskliidu juhatusse. Kohtumisel olid samuti liidu juhatuse liikmed Anto Raukas, Harri Leppik, ja Peeter Ploompuu ning liidu esindaja Terje Riimaa.
 
Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni, Eesti Reformierakonna fraktsiooni ja Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni algatatud monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seaduse eelnõu (597 SE) on teisel lugemisel täna, 16 juunil, ja kui teine lugemine lõpetatakse, siis kolmandal lugemisel homme, neljapäeval, 17. juunil.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside