Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toimus noortefoorum "101 last Toompeale".

Toompea lossis aset leidnud Noortefoorumil “101 last Toompeale” valiti 2005. aasta kõige lapsesõbralikumaks ühiskonnategelaseks Riigikogu liige Elle Kull.

Riigikogu istungisaalis toimunud foorumil, mille teemaks oli “Eesti noor tööturul” esines tervituskõnega ka Riigikogu esimees Ene Ergma. Ta küsis noortelt: kas töö teeb õnnelikuks ning nentis ise sellele vastates, et töö peab tegema õnnelikuks. Selgitades, et töö ei eelda ainult ametioskusi ja tahtmist tõdes ta, et töö nõuab ka harjumust, vastutustunnet, oskust meeskonnana toimida. Ja muidugi võimalusi, kus töö tegemisega üldse alustada, seda kõike harjutada juba maast madalast. “Et kogu see süsteem toimiks, ongi vaja igaühel leida see „õige”. Ruumi jagub siin nii juhusele kui ka järjekindlusele. Õigeid valikuid võib teha vanemate, sõprade või arvuti abil. Aga võib teha ka palju väga halbu valikuid,” ütles ta.

Ergma avaldas usku, et just noorte seas on kõige suurem vajadus olla ise. “Mitte kuulata kedagi, eriti endast vanemaid; soov iseenda vigadest õppida, teha just need valikud, mida ise parasjagu tahetakse.” Ta nentis, et soov olla ise eeldab avaralt mõtlemist. “Vahel on isegi hea, kui sa kedagi ei kuula, aga sel juhul tuleb lahti lasta kõigist trendidest ja moeasjadest. Tuleb otsida endale meeldivaid asju. On need siis tarbimisharjumused, edasiõppimine või muud väärtused meie elus. Ehitame ju vundamenti oma eluks ainult noorena ja seda ei pea tegema ainult arvuti taga või kaubanduskeskuses.”

Kokkuvõttes tõdes Ergma, et töö tegemine on paratamatu ja oluline mitte vaid endale elatise teenimiseks, vaid et areneks meie riik ja maailm.

“101 last Toompeale” on Lastekaitse Liidu traditsiooniline üritus, mida korraldatakse alates 1991. aastast.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside