Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon tänasel kohtumisel Euroopa Liidu laienemisvoliniku Olli Rehn’iga oli kõne all eeskätt Lääne-Balkani riikide võimalik ühinemine Euroopa Liiduga ja selle regiooniga seotud probleemid.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul toetab Eesti Euroopa Liidu jätkuvat laienemist ka Lääne-Balkanile.

„Lääne-Balkan on teema, mida me ei saa ega tohi vältida Euroopa Liidu edasist laienemist silmas pidades,” ütles Mihkelson.

Samas rõhutas Mihkelson, et oluline on ratifitseerida ka Eruroopa Liidu reformileping. „Laienemine on küll oluline, kuid Euroopa Liit peab suutma efektiivselt toimida,” rõhutas Mihkelson.

Tänasel kohtumisel peatuti lähemalt Horvaatia, Bosnia-Hertsogoviina, Montenegro, Serbia ja Kosovo ning ka Türgiga seotud küsimustel. Olli Rehn’i hinnangul on kõige paremad väljavaated Euroopa Liiduga ühinemiseks Horvaatial, kuigi ka viimasel on veel mitmeid probleeme, mille kallal töötada. Rehn märkis, et toob oma kõnelustel Eestit ikka eeskujuks kui riiki, mis läbis Euroopa Liidu laienemisprotsessi väga edukalt.

Tänasel kohtumisel osalesid ka väliskomisjoni aseesimees ja EL asjade komisjoni liige Enn Eesmaa, komisjoni liige Jüri Tamm ja asendusliige Valdur Lahtvee.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside