Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna tutvusid Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Jüri Tamm ja Hanno Pevkur Schengeni Infosüsteemi (SIS) toimimisega Põhja Politseiprefektuuris.

Politseiameti esindajad tutvustasid SIS toimimist ja ülesehitust Eestis ning eelmise aasta lõpust Eesti Schengeniga liitumise hetkest omandatud kogemusi ja töö praktilisi aspekte.

„Me nägime oma visiidi käigus, et infosüsteemi töölerakendamiseks on lühikese ajaga ära tehtud väga suur töö ja et süsteem on tõepoolest efektiivne,“ ütles Mihkelson.

Kohtumisel osalesid politseiameti politseipeadirektori asetäitja Raigo Haabu, politseiameti infosüsteemide osakonna juhataja kt Virgo Riispapp, politseiameti liiklusjärelevalve ja korrakaitse osakonna politseidirektor Tarmo Miilits, politseiameti politseinõunik Raul Savimaa, keskkriminaalpolitsei kriminaalteabe osakonna I talituse komissar Sergo Eelmäe, politseiameti infosüsteemide osakonna arendustalituse juhtivspetsialist Toomas Adson, keskkriminaalpolitsei kriminaalteabe osakonna komissar Reijo Valgjärv ja Põhja Politseiprefektuuri korrakaitse osakonna vanemkomissar Kristjan Jaani, kes tutvustas Põhja Politseiprefektuuri juhtimiskeskuse tööd.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside