Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon kuulas ära Briti suursaadiku Nigel Haywood’ i, kes kordas üle ja selgitas Suurbritannia seniseid positsioone seoses Euroopa Liidu finantsraamistiku alaste läbirääkimistega.

Komisjon väljendas suursaadikule oma ootust, et Suurbritannia esitab finantsperspektiivi osas uued ettepanekud.

“Me loodame, et need uued ettepanekud tuginevad solidaarsuse põhimõttele, mille kohaselt on Euroopa Liidus aastakümneid toetatud vähemarenenud piirkondi. Olukord, kus uued ja vaesemad Euroopa Liidu liikmed saavad proportsionaalselt vähem toetusi kui vanad ja jõukad riigid, on meile vastuvõetamatu. Meie õigustatud ootused finantsperspektiivi osas tuginevad Eesti liitumislepingule Euroopa Liiduga, milles sisalduvad ka meie poolt võetud kohustused. Me oleme väga huvitatud kokkuleppe saavutamisest võimalikult kiiresti, aga mitte iga hinna eest. Me oleme valmis edasisteks läbirääkimisteks ja kokkulepete saavutamiseks, kuid finantsperspektiivi mahu vähendamine saab toimuda vaid juhul, kui see vähendamine toimub õiglaselt kõikide liikmesriikide osas,” võttis Euroopa Liidu asjade komisjoni seisukohad kokku komisjoni esimees Kristiina Ojuland.

Komisjon kuulas ära ka välisministri Urmas Paeti, kes kõneles Eesti positsioonidest 12. detsembril toimuval üld- ja välisasjade nõukogu kohtumisel. Välisministri sõnul võetakse finantsperspektiivi osas seisukoht siis, kui Suurbritannia esitab oma lõplikud positsioonid.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

[email protected]

Tagasiside