Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval, 16. juulil algusega kell 10.30 toimub Riigikogu konverentsisaalis Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) avalik kuulamine Gruusia, Moldova ja Ukraina poolt Euroopa Liiduga sõlmitud assotsiatsioonilepingute teemal. Komisjoni istungile on kutsutud kolme riigi suursaadikud, kes annavad ülevaate olukorrast oma riigis assotsiatsioonilepingute sõlmimise valguses.

„Komisjoni liikmed saavad istungil suursaadikutelt vahetu ülevaate riikides toimuvast ning saavad esitada saadikutele täpsustavaid küsimusi, mida Riigikogu saalist teha ei ole võimalik,“ ütles ELAKi esimees Kalle Palling. Ta lisas, et Gruusia, Moldova ja Ukraina lõimumine Euroopaga on väga oluline.

Juunis toimunud Euroopa Liidu Ülemkogul kirjutati alla Gruusia, Moldova ja Ukraina assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingutele ning nüüd tuleb liikmesriikide parlamentidel need lepingud ratifitseerida.

Kuigi vastavalt Eesti seadusandlusele pole Riigikogus vaja ratifitseerida Moldova, Gruusia ja Ukrainaga sõlmitud leppeid, otsustas valitsus siiski esitada need parlamendile kinnitamiseks, et rõhutada teema olulisust ja kaasata laiem avalikkus.

Avatud istungil on võimalik suursaadikutele esitada küsimusi. Oodatud on kõik huvilised. Soovijatel palun registreerida ennast aadressil [email protected] hiljemalt kolmapäeval, 16. juulil kell 9.00. Istung toimub inglise keeles, kohapeal on võimalik kasutada tõlketeenust.

Istungit saab jälgida ka veebis aadressil: https://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside