Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Marko Mihkelson ja liikmed Raivo Järvi ning Jüri Tamm kohtusid täna Eestis visiidil viibiva Euroopa Komisjoni tarbijakaitse voliniku Meglena Kunevaga.

Kõne all olid Euroopa Liidu tarbijapoliitika strateegia aastateks 2007-2013, ühtse turu seire tarbija seisukohast ning käimasolevad tarbijapoliitika alased algatused ja tegevused. Erilist tähelepanu pälvis kohtumisel Euroopa Komisjoni algatatud ja algatatav tarbijakaitse alane seadusandlus. Ühiselt nenditi, et kogu valdkonda puudutav nii Euroopa Liidu kui liikmesriikide seadusandlus peab olema tarbijale selgesti arusaadav. Kuneva sõnul jälgib Komisjon tähelepanelikult, kuidas vastavad seadused praktikas rakenduvad.

Kuneva julgustas Eestit aktiivselt osalema Euroopa tarbijakaitsekampaanias, millega loodetakse tõsta avalikkuse teadlikkust tarbija õiguste küsimustes, samuti teadvustatakse kampaaniaga tarbijakaitseorganisatsioonide olemasolu. Muu hulgas puudutati veel tarbijaprofiiliga seotud probleeme e kuidas kaitsta tarbijaid pealetükkiva reklaamitulva eest. Sellega seoses tõusetus terava küsimusena näiteks SMS-laene võtma meelitavad reklaamid.

ELAKi esimees Marko Mihkelson tutvustas Euroopa Liidu asjade komisjoni seisukohti tarbijakaitse vallas ning rõhutas, et Riigikogu jälgib EL ettepanekuid õigusloomeks väga tähelepanelikult, andes oma seisukoha Vabariigi Valitsusele.

Mihkelson rõhutas ühe olulise teemana Euroopa Liidu online-kaubanduses praegugi kehtivaid geograafilisi piiranguid, mis seab meie kodanikud ebavõrdsesse seisu. Mihkelsoni hinnangul on Eestil omaltpoolt pakkuda mitmeid lahendusi, mis puudutavad e-kaubandust ja e-teenuseid, kus Eesti on ELis esirinnas ja omab kogemusi probleemide lahendamisel.

 


Riigikogu pressitalitus

Tagasiside