Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni liikmed kohtusid täna Toompeal Eestis visiidil viibiva Kosovo parlamendi spiikri Jakup Krasniqi ja teda saatva delegatsiooniga. Külalised olid huvitatud Eesti kogemustest Euroopa Liidu suunalisel lõimimisel ja Eesti riigi võimalikust abist selles protsessis. Krasniq tänas kohtumise algul Eestit senise toetuse ja abi eest nii kahe riigi omavahelistes suhetes kui ka rahvusvaheliste missioonide kaudu. 

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson märkis, et Eestile on olulise tähtsusega suhted Lääne-Balkani riikidega ja Kosovo võib loota täielikule toetusele nii lõimumisel Euroopa Liiduga kui ka NATO suunalisel liikumisel. Mihkelson pidas tähtsaks koostöö tagamist erinevate poliitiliste jõudude vahel, et saavutada üksmeel nendes küsimustes. Ta toonitas, et kahe riigi omavaheliste suhete arendamisse annab kindlasti uue impulsi koostöö parlamentide komisjonide vahel. „Parlamentaarse diplomaatia kaudu saame anda olulise panuse riikide vaheliste suhete tihendamisse,“ ütles Mihkelson. 

ELAKi esimees Taavi Rõivas tõi välja komisjoni tähtsa rolli nii ELiga liitumisprotsessi käigus kui ka nüüd EL liikmesriigina. „ELAKil on täita oluline ülesanne võtta Riigikogu nimel seisukoht Euroopa Liidu olulistes küsimustes,“ märkis Rõivas. Külalised selgitasid, et Kosovos on samuti moodustatud analoogne komisjon. Eesti kogemus on tähtis, et kindlustada edu EL suunalisel liikumisel. Rõivas kinnitas Eesti valmisolekut anda Kosovole nendes küsimustes igakülgset abi. Ta tõi välja ELiga ühinemise kasuteguri, mis võimaldas riigil saavutada oma arengus märkimisväärset edu.  

Külalistel Kosovost on veel kohtumised Riigikogu aseesimeeste Laine Randjärve ja Jüri Ratasega, samuti Riigikogu Parlamentidevahelise Liidu (IPU) delegatsiooni esimehe Tõnis Kõivu, peaminister Andrus Ansipi, välisminister Urmas Paeti ja Haapsalu linnapea Urmas Suklesega. Delegatsioon Kosovost tutvub ka Haapsalu linnaga. 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside