Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu EL asjade komisjon arutas oma tänasel istungil Riigikogu poolseid suuniseid Eesti seisukohtadele 23. oktoobril Brüsselis toimuval Euroopa Ülemkogul ning sellele järgnevatel euroala tippkohtumistel pühapäeval ja kolmapäeval.

Peaminister Andrus Ansip tutvustas Eesti seisukohti euroala tippkohtumiseks.
Komisjon nõustus ESMi võimaliku varasema rakendamise, EFSFi ja ESMi haldamist ning paindlikkust, pangandussektori rekapitaliseerimist ja liikmesriikide eelarvepoliitika tugevdamist puudutavate seisukohtadega. Toetati majanduste konkurentsivõime jaoks kriitilistes majanduspoliitika valdkondades senisest oluliselt suuremat ja siduvamat koostööd ning koordinatsiooni.
 
EL asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul on tähtis Kreeka võla vähendamise küsimuses toetada erasektori kaasamist võimalikult suures ulatuses. “Arutelu all on ka EFSFi võimalik võimendamine, mis ei tuleks mitte riikide garantiide suurendamise vaid erasektori kaasamise osas.”    
 
Komisjon nõustus valitsuse esitatud Eesti seisukohtadega Euroopa Ülemkogu kohtumiseks. Ülemkogu päevakorras on majanduspoliitika teemadest siseturg ja väliskaubandus, Durbani kliimakonverents, G20 tippkohtumise ettevalmistus. Kinnitatakse Lissaboni lepingu üle peetud Iiri referendumi järel tehtud Iiri Vabariiki ja Tšehhi Vabariiki puudutavad leppemuudatused. Samuti kinnitatakse Euroopa Keskpanga juhatuse uueks liikmeks sakslane Jörg Asmussen.  
 
Komisjon kinnitas ka Eesti seisukohad tänasel eurogrupi ning homsel ELi majandus- ja rahandusministrite nõukogus (ECOFIN) kohtumisel.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 Lisainfo: Taavi Rõivas, 5119799
 
 
Tagasiside