Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon arutas oma tänasel istungilt valitsuse poolt välja töötatud „Eesti Euroopa Liidu poliitika 2007-2011” eelnõu ja otsustas selle saata seisukoha kujundamiseks Riigikogu fraktsioonidele ja komisjonidele. ELAK ootab fraktsioonide ja komisjonide seisukohti 17. septembriks.

Euroopa Liidu asjade komisjon soovib eelnõu menetluse Riigikogus lõpetada enne 2. oktoobrile kavandatud peaministri ettekannet Riigikogu täiskogus, kus peaminister teeb oma iga-aastase ülevaate valitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel.

„Peame oluliseks, et kõnealuses eelnõus oleks arvesse võetud varasema „Valitsuse Euroopa Liidu poliitika 2004-2006” kogemused ja et selles arvestatakse nii erinevate poliitiliste jõudude, kodanikeühenduste kui ka ettevõtjate seisukohtadega,” ütles Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.

Valitsus kiitis „Eesti Euroopa Liidu poliitika 2007-2011” eelnõu esialgse versiooni heaks oma  28. juunil nõupidamisel ja otsustas võtta selle aluseks edasistele aruteludele. Raamdokumendi lõplikku versiooni kavatseb valitsus arutada oma istungil 11. oktoobril.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside