Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon eesotsas komisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga kohtus Euroopa Komisjoni asepresidendi Siim Kallasega.

 

Nimetatud kohtumisega alustati põhjalikku arutelu Euroopa Liidu tulevikutemaatika üle. Kallas andis ülevaate Euroopa Komisjoni tegevuse olulisematest probleemidest ja eesseisvatest kohtumistest. Lähemal ajal keskendub Euroopa Liidu põhitähelepanu põhiseaduse lepingule (PSL) ja selle edasise käekäigu kujundamisele. Teravalt on päevakorda kerkinud ka küberkuritegevuse vastu võitlemine. „Eesti peaks tegema Euroopa ühistegevuse juures aktiivset koostööd” ütles Kallas.

Mihkelson rõhutas, et EL asjade komisjoni üks olulisim ülesanne on osaleda Eesti positsioonide väljatöötamisel PSLi ja selle edasise käekäigu debatis.

Komisjonil on kavas veel 1. juunil väljasõiduistung välisministeeriumis, 8. juuni istungil kohtutakse Riigikantselei esindajatega. Komisjoni liikmed osalevad  vastavasisulistel aruteludel kolleegidega Euroopa Parlamendis ja teiste liikmesriikide parlamentidega. Toimub ka kohtumine peaminister Andrus Ansipiga enne 21.-22. juunil toimuvat Euroopa Ülemkogu.

Lisainfo: Marko Mihkelson, 5141442

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside