Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon valis oma esimeheks Taavi Rõivase ja aseesimeheks Marianne Mikko.

Rõivase sõnul on Euroopa Liidu üheks suurimas väljakutseks mitmetes riikides jätkuv võlakriis.
 
“Üks olulisim Euroopa Liidu ees seisev väljakutse on võlakriisist väljumine ja usalduse taastamine riikide rahanduse vastu. Eesti on nendes küsimustes käitunud eeskujulikult ning meie kogemus väärib Euroopas tutvustamist,” ütles Rõivas.
 
Teise peamise teemana nimetas Rõivas lähiajal ees seisvaid arutelusid Euroopa Liidu uue finantsperspektiivi osas.
 
„Aastatel 2014-2020 suunatakse Eesti majandusse taas ligikaudu 4 miljardit eurot välisvahendeid ja lähiaastate töö peab tagama selle, et raha läheks maksimaalselt Eesti elu ja arengu hüvanguks,“ märkis Rõivas.
 
Euroopa Liidu asjade komisjonil saab Rõivase hinnangul olema juhtiv roll ka üle-euroopalise riikide abimehhanismi detailide arutelul, sealhulgas Eesti osalemise täpsete tingimuste paikapanekul.
 
Riigikogu EL asjade komisjoni ülesanne on koostöös teiste alatiste komisjonidega kujundada Riigikogu seisukohad Euroopa Liidu õigusaktide eelnõude suhtes ja anda arvamusi muude Euroopa Liidu asjade kohta. Samuti kontrollib  komisjon valitsuse tegevust Euroopa Liidu poliitika teostamisel.
 
Tegemist on Riigikogu suurima komisjoniga, milles on 19 liiget. Komisjoni kuulub ka Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. Erinevalt teistest alatistest komisjonidest kuulub komisjoni iga liige (v.a. Riigikogu juhatuse liikmed) ka mõnda teise Riigikogu komisjoni.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside