Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon tutvus oma tänasel istungil EL eesistuja Taani poolt koostatud EL eelarveraamistiku (2014-2020) läbirääkimispaketiga, mis tuleb kõne alla 29. mail toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogul. Komisjon otsustas valitsuse seisukohti toetada.

„Pakett on Eesti jaoks samm edasi võrreldes Euroopa Komisjoni algse ettepanekuga, kuid on jätkuvalt mitu teemat, millega me ei saa lõpuni rahul olla,“ ütles EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas.

„Esimene neist, mille esitasime koos teiste Balti riikidega, puudutab ühtekuuluvuspoliitika vahendite piirmäära ja see ettepanek on lisatud veidi muudetud kujul ka läbirääkimispaketti. Meie teine ettepanek on seotud ühise põllumajanduspoliitika otsetoetuste kiirema võrdsustamisega. See esialgu paketis ei kajastu, kuid Eesti võitleb selle eest kindlasti edasi,“ ütles Rõivas.

Eesti, Läti ja Leedu esitasid Euroopa Liidu nõukogule ja Euroopa Komisjonile ühtekuuluvuspoliitika vahendite piirmäära kohta ühise ettepaneku, mis võimaldab rakendada ühtekuuluvuspoliitika vahendite eraldamisel Eestile Lätile, Leedule ja Ungarile kõrgemat piirmäära kui komisjoni poolt seatud 2,5%. Ühises põllumajanduspoliitika osas on Eesti seisnud otsetoetuste kiirema võrdsustamise eest, et vähendada konkurentsitingimuste ebavõrdsust ühisel siseturul.

Eesti seisukohti 29. mail 2012 toimuval üldasjade nõukogu istungi ja  ka 31. mail 2012 toimuval välisasjade nõukogu istungil tutvustas välisminister Urmas Paet.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside