Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni tänasel istungil olid kõne all Eesti seisukohad 28.-29. juunil  toimuval Euroopa Ülemkogu ja 26. juunil toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogu istungil. Komisjon otsustas Eesti seisukohti toetada.

Olulisemad teemad neil istungitel on EL finantsraamistik 2014-2020 ning teemad, mis seotud euroala edasise integratsiooni ja majanduskasvu edendamisega, samuti arengutega euroalal.

EL asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase kinnitusel on Eesti jaoks oluline leppida kokku Euroopa Liidu püsivat majanduskasvu toetavates täiendavates meetmetes. Rõivase sõnul peab Eesti esmatähtsaks, et Euroopa majanduskasvu edendamise aluseks on tasakaalus eelarvepoliitika ja pikaajaline ning kestlik majanduskasvu tagavate struktuurireformide elluviimine.

Samuti peab Eesti Rõivase kinnitusel oluliseks seda, et kõik liikmesriigid teeksid veelgi enam jõupingutusi, et saavutada  eelarve pikaajaline tasakaal, suurendada tööturu paindlikkust ja tagada tööjõukulude vastavusse tootlikkusele ning tõsta haridussüsteemi kvaliteeti. Majanduskasvu edendamiseks on ta sõnul oluline ka olemasoleva ressursi kvaliteetsem ning sihipärasem kasutamine.

Üldasjade nõukogul on kõne all ka liitumisläbirääkimiste avamine Montenegroga, kus Eesti on otsustanud Montenegrot toetada, samuti ühtekuuluvuspoliitika õiguste pakett jm teemad.

Eesti seisukohti tutvus EL asjade komisjoni istungil peaminister Andrus Ansip.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside