Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga on 27.-29. maini töövisiidil Prantsusmaal, kus kohtutakse oma kolleegide ja mitmete valitsusametnikega. Delegatsiooni kuuluvad komisjoni aseesimees Ester Tuiksoo ja komisjoni liige Raivo Järvi.

„Kohtumistel kolleegidega rahvusassambleest ja senatist tulevad jutuks kindlasti Prantsusmaa peatselt algava Euroopa Liidu eesistumise eesmärgid. Visiidi ajastus annab meile hea võimaluse ka Eestile tähtsate teemade, nagu näiteks energia- ja kliimapoliitika, ühtse põllumajanduspoliitika, aga ka välis- ja julgeolekupoliitika alaseid seisukohti tutvustada. Tuleb silmas pidada sedagi, et eeloleval reedel kohtuvad komisjoni liikmed juba Tallinnas Prantsusmaa peaministriga,“ ütles Mihkelson visiidi olulisust rõhutades.

Riigikogu saadikuil on kavas kohtuda Prantsuse Rahvusassamblee Euroopa Liidu delegatsiooni esimehe Pierre Lequiller’i ja delegatsiooni liikmetega, Rahvusassamblee majandus- ja keskkonnakomisjoni sekretäri energia teema raportööri Claude Gatignol’iga, Senati EL delegatsiooni aseesimehe Denis Badre’i Prantsuse peaministri büroo Euroopa asjade nõuniku Gilles Briatta’ ja Euroopa asjade riigisekretäri Jean-Pierre Jouyet’ kabinetiülema Denis Simonneau’ga.

Lähem informatsioon ja kontakt Euroopa Liidu asjade nõunik-sekretariaadijuhataja Olev Aarma, telefon 5246525.

NB! Prantsusmaa peaministri François Fillon‘i kohtumine Riigikogu esimees Ene Ergma, Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni liikmetega toimub reedel 30. mail kell 10.30 Riigikogus (Ruum L-240).

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside