Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Ester Tuiksoo ja komisjoni liige Rein Ratas kohtusid Roomas Itaalia Esindajatekoja, Senati ja euroministri büroo esindajatega.

Kohtumistel keskenduti Eesti lähiaja olulisimatele teemadele Euroopa Liidus, milleks on üleminek eurole üleminek  ja IT agentuuri toomine Eestisse.

Senati EL poliitikate komisjoni esimees Rossana Boldi tunnustas Eesti eurole ülemineku ettevalmistusi, kuivõrd Eesti on olemasolevate andmete põhjal täitmas ühisraha kriteeriume. Marko Mihkelsoni kinnitusel on Eesti olnud rahapoliitikas konservatiivne ja täna täidetavad näitajad on jätkusuutlikud. Tegemist ei ole ta sõnul ühekordse pingutusega, et eurole üle minna.

Esindajatekoja EL asjade komisjoni esimees Mario Pescante leidis, et vaatamata Eesti ja Itaalia geograafilisele kaugusele Euroopa vastasnurkades, on meie arusaam Euroopa tuleviku suhtes sarnane ja ühistegevus lisab meie riikidele maailma mastaabis olulist kaalu.

Kohtumisel euroministri büroos said suure huvi osaliseks Eesti IT agentuuri-teemalised ettepanekud, samuti tunnustati Eesti majandus- ja rahandusnäitajaid, arvestades et maailma majanduskriisile vaatamata on Eestil õnnestunud oma rahapoliitika mõistlikul kursil hoida.

Marko Mihkelsoni arvates on käesolev visiit vajalik, sest parlamentaarsel tasandil ei ole Eestist kahepoolselt Itaalias viimastel aastatel käinud ükski Riigikogu komisjon.

 ”Vaatamata kaugusele on hea jõuda vestluste käigus arusaamisele, et Itaalial ja Eestil on mitmeid ühiseid seisukohti ja me saame vastastikuse ideedevahetusega riikide arengut stimuleerida. Olgu see siis Eestile oluline Läänemere strateegia või Itaalia poolt tugevalt toetatav Vahemere tegevus. Kahepoolsete majandussuhete arendamiseks on lisaks valitsuste läbikäimisele vajalik ka parlamendi osalus, mille kaudu on võimalik majandusvõimaluste kohta infot vahetada ja oma riigis tutvustada,” ütles Mihkelson.

Riigikogu El asjade komisjoni delegatsioon naaseb Eestisse homme, 16. aprillil.

 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside