Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu EL asjade komisjon koguneb homme, kolmapäeval, 20. juulil kell 10 erakorralisele istungile, et anda oma suunised Eesti seisukohtadele 21. juulil 2011 toimuval euroala tippkohtumisel.

Vabariigi Valitsus kinnitas seisukohad oma teisipäevasel erakorralisel istungil 19.juulil ning vastavalt siseriiklikule EL asjade menetlemise korrale, annab Eesti seisukohtadele oma hinnangu Riigikogu EL asjade komisjon.
Komisjoni istungil osalevad rahandusminister Jürgen Ligi, Riigikantselei EL asjade direktor Juhan Lepassaar, rahandusministeeriumi arenduse ja Euroopa Liidu ja välissuhete asekantsleri kt Tanel Ross.

Euroala tippkohtumisel arutatakse Kreeka abipaketiga seonduvat ning EFSF instrumentide laiendamise võimalusi.
 
Valitsus kinnitas oma tänasel istungil, et euroala stabiilsuse tagamine on kõigi võetavate meetmete tingimusteta eesmärk ja seetõttu on Eesti valmis toetama Kreeka tulevase programmi kõiki rahastamisvõimalusi, mis tagavad Kreeka võla kestlikkuse keskmises ja pikemas perspektiivis; tagavad erasektori kaasamise sellises vormis ja ulatuses, mis on vajalik konsensuse saavutamiseks euroalal, ning minimeerivad kõigi stsenaariumide puhul otsese ja kaudse riski Eesti eelarvele ja finantssüsteemile.
Esmakordselt esindab Eestit tippkohtumisel Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

 

Täiendav informatsioon: Riigikogu EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas, telefon 5119799, e-mail [email protected]
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside