Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni tänasel kohtumisel Islandi välisministri  Össur Skarpheðinssoniga andis viimane põhjaliku ülevaate Islandi liitumiskõnelustest Euroopa Liiduga ja tunnustas Eesti toetust Islandile. Samuti meenutas Skarpheðinsson kahe riigi sooje suhteid alates Eesti taasiseseisvumisest 1991. aastal, mil Island esimesena Eestit tunnustas.

Skarpheðinsson hindas väga kasulikuks Balti riikide Euroopa Liidu-alast ekspertabi, mida need riigid on Islandile andnud.

EL asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kinnitusel on Eesti toetus Islandile püsiv. „Meie abi Islandile lähtub nii emotsionaalsetest kui ka praktilistest põhjustest. Parlamendi poole pealt oleme jätkuvalt valmis andma liitumisse puutuvates küsimustes oma ekspertabi,” ütles Mihkelson.

Skarpheðinssoni sõnul on Islandi jaoks Euroopa liiduga läbirääkimistel kõige problemaatilisemad põllumajandus- ja eriti kalanduspeatükk, kuivõrd need valdkonnad moodustavad valdava osa riigi majandusest. Skarpheðinsson avaldas lootust, et Eesti toetab liitumiskõnelustel Islandi positsioone. 

Tänasel kohtumisel osalesid lisaks Mihkelsonile EL asjade komisjoni liikmed Mari-Ann Kelam, Raivo Järvi, Rein Ratas ja Jüri Tamm ning Eesti-Islandi parlamendirühma liige Hannes Rumm.

Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside