Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon korraldab kolmapäeval, 27. augustil algusega kell 11 arvamusseminari „Kooseluseaduse tahud ja teravikud“, kus eksperdid lahkavad kooseluseadust ning räägivad perekonna rollist ühiskonnas.

„Seminari eesmärgiks on arutleda kooseluseaduse eelnõu juriidiliste ja sotsiaalsete tahkude üle ning pakkuda erinevatele osapooltele vahetu diskussiooni võimalust,“ ütles arvamusseminari juhtiv õiguskomisjoni esimees Neeme Suur. „Seminari ettekannete kõrval on oluline roll ka registreerunud osalejatel. Ootan asjalikku ja lugupidavat mõttevahetust.“

Arvamusseminar on jaotatud nelja teema vahel – perekond ja õigusruum, perekond ja teised ühiskondlikud institutsioonid, laps ja peremudelid ning perekond ja ühiskond. Ettekandeid teeb ühtekokku üheksa eksperti ning igale teemale järgneb arutelu.

Notarite Koja esimees Anne Saaber kirjeldab näiteks oma ettekandes erinevusi kooseluseaduse ja perekonnaseaduse vahel, Tartu Ülikooli doktorant Eveliis Kurs puudutab lapsendamist ja kooseluseadust ning Tartu Ülikooli dotsent Urmas Nõmmik räägib peremudelite ja kiriku seostest.

Riigikogus läbis juunis esimese lugemise 40 Riigikogu liikme poolt algatatud kooseluseaduse eelnõu (650 SE), millele saab teha muudatusettepanekuid kuni 12. septembrini ning mis seejärel jõuab uuesti õiguskomisjoni ette arutamisele.

Kooseluseaduse eelnõu annab mitteabielulises kooselus elavate isikutele võimaluse oma kooselu registreerida ja seeläbi reguleerida omavahelisi õigussuhteid. Kooseluseaduse reguleerimisalasse kuulub kooselulepingu sõlmimise kord, registreeritud elukaaslaste õigused ja kohustused ning kooselulepingu lõppemise alused. Seaduseelnõu võimaldab ka samasoolistel paaridel oma kooselu registreerida.

Arvamusseminari ajakava ja esinejad: https://www.riigikogu.ee/index.php?id=180281&parent_id=169296

Arvamusseminarist toimub veebiülekanne, mida saab jälgida aadressil: https://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840

 

 

Tagasiside