Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse valimistel sai täna Riigikogu esimeheks Eiki Nestor. Tema poolt hääletas 54 Riigikogu liiget. 

Riigikogu esimehe kandidaadiks esitatud Ene Ergma poolt hääletas 45 Riigikogu liiget. 

Kokku osales esimehe valimistel 100 Riigikogu liiget. Üks hääletussedel oli kehtetu. 

Eiki Nestori kandidatuuri seadis üles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Sven Mikser. Ergma kandidatuuri Riigikogu esimehe kohale esitas Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Kaia Iva

Eiki Nestor tänas Riigikogu liikmeid toetuse eest. 

„Soovin, et Riigikogu oleks rahvaga sina peal. Kui kellelegi näib sina sobimatu, võib viisakuse märgiks teie öelda, aga ma ei tahaks, et Riigikogu kohta öeldakse nemad,“ ütles Nestor.

Aseesimeeste valimistel esitas Eesti Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi Riigikogu aseesimehe kandidaadiks Laine Randjärve. Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson esitas aseesimehe kandidaadiks Jüri Ratase.  

Aseesimeeste salajasest hääletamisest võttis osa 100 Riigikogu liiget. Laine Randjärve poolt hääletas 51 Riigikogu liiget ja Jüri Ratase poolt hääletas 48 Riigikogu liiget. Üks hääletussedel oli kehtetu. Vastavalt saadud häälte arvule valiti Riigikogu esimeseks aseesimeheks Laine Randjärv ja teiseks aseesimeheks Jüri Ratas. 

„Riigikogu juhatuse töös on oluline see, et otsused tehakse konsensuslikult. Riigikogu juhatuse liige esindab eelkõige tervet Riigikogu kui institutsiooni ja seisab kõikide Riigikogu liikmete tööprotsessiga seotud huvide ning vajaduste eest,“ ütles Riigikogu esimene aseesimees Laine Randjärv. 

„Tänan kõiki ametikaaslasi usalduse ja toetuse eest. Õnnitlen uut Riigikogu esimeest Eiki Nestorit ja aseesimehena jätkanud Laine Randjärve ning loodan, et jätkub konstruktiivne koostöö Riigikogu juhatuses,“ lausus Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. „Soovin siiralt tunnustada Ene Ergmat, kes töötas kokku 10 aastat Riigikogu esimehena ning tegi seda alati põhjalikult ja pühendunult. Olen kindel, et ta jätkab tulemuslikku tööd ka edaspidi,“ ütles Ratas. 

Pildid Riigikogu juhatuse valimistest:

Riigikogu pressiteenistus 

Tagasiside