Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Moldova Vabariigis visiidil viibiva Riigikogu esimehe Eiki Nestori kohtumisel Moldova välisministri Natalia Ghermaniga käsitleti riikidevahelist kahepoolset koostööd, julgeolekukorda regioonis ja Moldova partnerlussuhteid Euroopa Liiduga (EL).

“Eesti on Moldova Euroopa Liiduga lõimumise kindel ja veendunud toetaja. Ent otsuse, kas saada Liidu täisliikmeks, peab langetama just Moldova rahvas,” märkis Nestor. “Otsuse tegemiseks peavad kodanikud saama tõest ja kallutamata informatsiooni. Kolmandate riikide valepropaganda levitamine Euroopa Liidu kohta on kohatu ja vastuvõetamatu.”

Pooled hindasid kõrgelt riikidevahelisi suhteid ja praktilist koostööd. Ghermani sõnul on Moldoval tõsine huvi õppida tundma Eesti ettevalmistustöid EL-iga ühinemise eel.

Põhja ja Balti riikide (NB8) parlamentide esimeeste ühisvisiidi raames kohtus Eiki Nestor ka Moldova presidendi Nicolae Timofti, parlamendi spiikri Igor Cormani ja peaministri Iurie Leancaga. Moldova liidrite sõnul ei näe nad alternatiive oma riigi järjest tihenevale lõimumisele EL-iga, et kindlustada riigile stabiilsus ja kodanike eluks väärilised võimalused.

Võõrustajate sõnul on just Balti riikide edukas areng Euroopa Liidus olnud Moldovale hea eeskuju ja suureks abiks kodanikele EL-i võimaluste ja eeliste selgitamisel.

Kohtumistel rõhutati sisuliste reformide läbiviimise olulisust kodanike elukvaliteedi parandamiseks ja tihedamaks koostööks EL-iga.

“Heade ja positiivsete uudiste saamiseks Brüsselist tuleb esmalt head uudised endaga Brüselisse kaasa vōtta. Edukad siseriiklikud reformid õigusriigi arendamisel ja kindlustamisel on asjad, mis rõõmustavad Moldova sõpru ja toetajaid,” märkis Nestor kohtumisel Moldova juhtidega.

NB8 parlamentide esimeestel toimusid kokkusaamised ja arutelud ka vabaühenduste esindajate ja Moldova ülikooli tudengitega.

Vaata fotosid NB8 ühisvisiidilt.

Vaata Eiki Nestori tervituskõne Moldova parlamendis NB8 kohtumisel.

Tagasiside