Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna (9.05) õhtul saabub Eestisse nädalasele visiidile ja õppekäigule Moldova parlamendi delegatsioon. Delegatsioon külastab Eestit Riigikogu majanduskomisjoni ja Riigikogu Eesti-Moldova parlamendirühma esimehe Urmas Klaasi kutsel.

Delegatsiooni kuuluvad Moldova parlamendi komisjonide juhid, parlamendiliikmed ja parlamendi kantselei ametnikud.
 
Esmaspäeva (10. mai) hommikul tervitab Moldova delegatsiooni Riigikogu esimees Ene Ergma.
 
Klaasi sõnul on õppevisiidi eesmärk tutvustada Moldova kolleegidele Eesti näite varal kuidas töötab parlamentaarne demokraatia. Samuti tunnevad Moldova kolleegid suurt huvi Eesti majandusreformide ning liitumise vastu Euroopa Liiduga.
 
“Moldovat on vaja jätkuvalt toetada, eriti arvestades, et tegemist on väga euroopa-meelse valitsusega Euroopa lähinaabruses,” ütles Klaas. 
 
Moldova parlamendi delegatsiooni õppekäik toimub Riigikogu korraldusel Eesti Välisministeeriumi Arengukoostöö programmi raames.
 
Õppekäigu kavas on seminarid Riigikogu komisjonides, kohtumised välisministeeriumis, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ning sotsiaalministeeriumis, kus toimub ka kohtumine minister Hanno Pevkuriga.
 
Neljapäeval külastab Moldova delegatsioon Tartu Ülikooli, reedel aga on seminarid Põlvamaal, kus keskendutakse Eesti regionaalhalduse teemadele.
 
Moldova delegatsioon külastab reedel ka Setumaad, kus tutvutakse muuhulgas Setomaa riiklikku kultuuri- ning arenguprogrammiga.
 
Moldova delegatsioon lahkub Eestist laupäeval, 15. mail.
 
Täiendav informatsioon: Urmas Klaas, telefon 51 35 145
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside