Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval 21. mail peetakse Eestis esmakordselt rahvusvahelist Kuuba rahva solidaarsuspäeva. Kell 17:00 avab Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland Okupatsioonide Muuseumis fotonäituse „Kohtumine Kuubaga” ja toimub poliitvangide olukorrast rääkiva dokumentaalfilmi „Naised valges” esmalinastus Eestis. Kuuba solidaarsuspäeva korraldab Riigikogu Kuuba demokraatia toetusgrupp.

Ojulandi sõnul ei ole Kuubas asjad nii nagu seda püütakse välismaailmale näidata. „Endiselt on Kuubat valitsemas diktaator, ühe venna vahetamine teise vastu ei ole toonud Kuuba rahvale mitte mingisugust leevendust demokraatia ja inimõiguste vallas,” ütles Ojuland.

Kuuba rahvast toetavad üritused toimuvad selle aasta 21. mail paljudes maailma riikides. Sellest päevast soovitakse kujundada traditsiooni, mille raames toimuksid rahumeelsed väljaastumised kõikjal demokraatlikes riikides seni, kuni Kuuba riiki valitsev kommunistlik režiim püsib.  

„Kuuba solidaarsuspäeva eesmärk on rääkida ausalt ja avatult sellest, mis toimub Kuubas ja seeläbi toetada kuubalasi, kes soovivad demokraatlikku ja avatud riiki,” ütles ürituse peakorraldaja Kuuba demokraatia toetusgrupi aseesimees Silver Meikar. „Kuuba on paradiis turistidele ja põrgu elanikele. Esimesed saavad nautida ilusa saareriigi kõiki võlusid, teistest enamik peab aga muretsema toidupalukese ja peavarju pärast.”

Kolmapäeval Okupatsioonide muusemis avatava fotonäituse „Kohtumine Kuubaga” autori Madli Lääne sõnul kirjeldavad fotod topeltühiskonda. „Turistile on kõik uksed valla, letid lookas ja kohtlemine aupaklik,” ütles Lääne. „Kuid kohalikud on need, kes ilusat elu vaid „vitriinist” vaadata saavad.”

Meikari hinnangul ei ole solidaarsuspäeva korraldamiseks Okupatsioonide muuseumist Eestis paremat kohta. „Kommunistlike režiimide kuritegude raamat saab ikka veel täiendust sellelt saareriigilt,” ütles Meikar. „Meie, eestlased, kes oleme alles hiljuti kommunismi-tondist pääsenud, peame aitama neid, kes selles ikkes siiani elavad.”

Ürituse kava:

17:00   Avasõnad

            Silver Meikar, korraldaja, Kuuba demokraatia toetusgrupi aseesimees

17:10   Näituse avamine

            Kristiina Ojuland, Riigikogu aseesimees

            Madli Lääne, fotograaf

17:30   Kristiina Ojulandi vastuvõtt Kuuba rahva solidaarsuspäeval osalejatele

18:00   Filmi „Naised valges” esilinastus.

Ajakirjanikud on oodatud!

 

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo:

Silver Meikar, tel 5278089

[email protected]

Tagasiside