Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Ansipile esitati küsimusi Ida-Virumaa probleemide, valitsuse töö, riigi haldussuutlikkuse ja maaelu kohta. Muu hulgas tuli peaministril vastata keskkonnareostusega seotud küsimustele. Ansip tõdes, et reostuskriisi juures ei saa rahul olla ametkondade reageerimiskiirusega. „Laiaulatuslikku tõrjetööd ei alustatud piisava kiirusega ehkki inspektor läks kohale tunni aja jooksul pärast esimese signaali saamist. Nii et vormiliselt justkui oleks reageeritud, aga sisuline reaktsioonikiirus oli olematu,” nentis ta. Samas märkis Ansip, et riik on aktiivselt tegelenud mereseiresüsteemi parendamisega. Uude mereseiresüsteemi on viimaste aastate jooksul kokku investeeritud 536 miljonit krooni. Süsteem võimaldab registreerida kõik Eesti vetes ja selle läheduses seilavad laevad näidates, millist lasti nad kannavad, kui suured on meeskonnad, kui palju on reisijaid pardal, missugused on laevade vigastused jmt. Puudujääke nägi Ansip merereostuse avastamise tehnikas.

Mailis Repsilt päriti aru kutsehariduse kohta.

Küsimustega olid infotunniks registreerunud Andres Herkel, Peeter Kreitzberg, Indrek Raudne, Helir-Valdor Seeder ja Tiit Niilo.

Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljelt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside