Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Auhindade saajad tehakse teatavaks 20. oktoobril.

Balti Assamblee (BA) kirjandus-, kunsti- ja teadusauhinna Eesti žürii otsustas edastada BA kirjandus-, kunsti- ja teadusauhinna ühisžüriile Eesti poolt järgmised kandidaadid:

1. Kirjanduse vallas: Doris Kareva "Mandragora" (esitas Eesti Kirjanike Liit);

2. Teaduse vallas Arvo Krikmann viimaste aastate teadustegevuse eest Eesti folkloristika valdkonnas ning teose "Proverbia septentrionalia" eest, (esitas Eesti Kirjandusmuuseum);

3. Kunsti valdkonnas jagunesid žüriiliikmete arvamused ning seetõttu otsustati edastada ühisžüriile Tõnu Kaljuste viimaste aastate kontserttegevuse eest, (esitas kultuuriministeerium) ja Jaan Toomik loomingulise tegevuse eest kunstnikuna ning kunstielu organiseerijana (esitas Sorose Kaasaegse Kunsti Keskus).

BA kirjandus-, kunsti- ja teadusauhinna ühisžürii, kuhu kuulub igast Balti riigist kolm esindajat, teeb oma otsuse 20. oktoobril Riias.

BA kirjandus-, kunsti- ja teadusauhindu antakse välja igal aastal alates 1994. aastast eesmärgiga suurendada regiooni riikide vastastikust huvi rahvusliku identiteedi hoidmise ja säilitamise vastu, toetada väljapaistvamaid saavutusi ülalnimetatud valdkondades ja tugevdada Balti riikide koostööd kultuuri vallas.

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo: Ene Rõngelep, 6316396

Tagasiside