Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas oma tänasel istungil toetada Eesti liitumist finantstehingute maksustamise alase tõhustatud koostööga, rõhutades samas, et koostöös osalemine ei tähenda vältimatult maksuga nõustumist.

EL asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul oodatakse Euroopa Komisjonilt uut konkreetset ettepanekut ja alles seejärel kujundatakse Eesti seisukoht, kas finantstehingute maksustamine on Eestile kavandataval kujul vastuvõetav või mitte. „Eelistame koostöös osalemist aruteludest kõrvalejäämisele,“ rõhutas Rõivas. „Samas soovime põhjalikku analüüsi nii maksu positiivsete kui ka negatiivsete mõjude suhtes.“

Rõivas osutas, et EL asjade komisjoni liikmed mõistsid valdavalt põhjuseid, miks aktsia- ja tuletistehingutele üleeuroopalist maksu kehtestada soovitakse, kuid olid skeptilised maksu detailide ja mõjuala osas. „Juhul, kui märkimisväärne arv Euroopa Liidu liikmesriike  ei suuda maksu kehtestamises või mittekehtestamises kokku leppida, on lahendus poolik ja võimalik, et ka pangandusturgu moonutav,“ ütles Rõivas.

EL asjade komisjon kuulas oma tänasel istungil ära ka peaminister Andrus Ansipi ülevaate 18.-19. oktoobril 2012 toimunud Euroopa Ülemkogust.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside