Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni tänasel istungil tõdeti, et oktoobri alguses toimunud Riigikogu Eesti-Bulgaaria ja Eesti-Makedoonia sõprusrühmade visiidi käigus Bulgaariasse ja Makedooniasse kinnitust saanud positiivsed ja dünaamilised arengud nii Bulgaarias kui ka Makedoonias väärivad Eesti jätkuvat toetust.

Riigikogu väliskomisjoni istungil osalenud Eesti-Makedoonia parlamendirühma esimees ja Eesti-Bulgaaria parlamendirühma liige Hannes Astok avaldas lootust, et 2006. aastal Bulgaarias avatud Eesti suursaatkond aitab edendada kahe riigi vahelist koostööd, sh majanduskoostööd.

Hannes Astok tõi esile, et Makedoonia pingutused NATOga ühinemiseks on eriti märkimisväärsed arvestades Makedoonia majanduse keerulist seisu ja sisepoliitilisi probleeme. Väliskomisjonis toimunud arutelul rõhutati vajadust leida Euroopa Liidu osalusel kiire lahendus Makedoonia põhiseadusliku nime küsimusele. Väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri sõnul ei saa iseseisva Euroopa riigi sundimine kasutada oma nimes viidet ammu olemast lakanud liitriigile olla pikaajaliselt vastuvõetav lahendus.

Sven Mikser tõdes, et Bulgaaria ja Rumeenia ühinemine Euroopa Liiduga on olnud mõlemapoolselt kasulik ja selles valguses tuleb jätkata jõupingutusi ka Lääne-Balkani riikide integreerimisel Euroopa Liiduga.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon:

Eve Anton

väliskomisjoni nõunik, tel 631 6461

 

Tagasiside