Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu Eesti-Norra sõprusrühm avaldab sügavat kaastunnet neljapäeval meie seast lahkunud Norra Kuningriigi suursaadiku Stein Vegard Hageni abikaasale ja lastele ning on koos nendega sügavas leinas.

Oma aktiivse tegevusega andis Stein Vegard Hagen hindamatu panuse Eesti-Norra sõprus-, majandus- ja kultuurisidemete loomisele. Tema eestvedamisel toimusid igal aastal Norra nädalad Tallinnas ning arvukad kohtumised norralaste ja eestlaste vahel kõigis erinevates eluvaldkondades.
 

Sõprusrühma esimees Imre Sooäär ütles oma järelehüüdes: ”Suure südame ja aukartust äratava töötahtega suursaadik jõudis alati ka kõige väiksematesse Eestimaa nurkadesse, kus ta aitas väsimatult uusi kontakte luua ja Norrat Eestile lähemale tuua. Olles sagedane külaline Riigikogus, leidis ta alati energiat uuteks algatusteks. Tema isiklikku panust Eesti Norra suhete elavdamisele on raske üle hinnata.” 

Eesti-Norra sõprusrühma kuuluvad veel Hannes Astok, Raivo Järvi, Jaan Kundla, Maret Maripuu, Silver Meikar, Maret Merisaar, Tatjana Muravjova, Jüri Ratas, Mailis Reps, Mark Soosaar, Ester Tuiksoo ja Trivimi Velliste.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 

Tagasiside