Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kohtusid Varssavis Eesti, Leedu, Läti ja Poola parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed. Arutelu keskendus transpordiühenduste ja energiavõrgustiku arendamisele, eelarvepoliitikale ning regiooni konkurentsivõime tagamisele.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase hinnangul jäi kohtumisel selgelt kõlama nelja riigi ühine huvi ehitada välja kiire rongiühendus Tallinnast Varssavini.
“Vajadus Rail Baltica ühenduse järele tõusis erakordselt teravalt päevakorrale aasta tagasi, mil tuhapilv pani proovile kogu Euroopa maismaatranspordi,” ütles Rõivas. “Toona oli Baltikumi ühendus Lääne-Euroopaga üheks kõige suuremaks kitsaskohaks kogu kontinendil.”
Rõivase hinnangul on nelja riigi ühishuvide esindamiseks lähiajal eriti soodne pinnas, sest käimas on arutelud järgmise finantsperspektiivi (Euroopa Liidu eelarvekava aastateks 2014-2020) aluspõhimõtete üle. EL eelarvekava eest vastutab Poolast pärit volinik Janusz Lewandowski ja transpordipoliitikaga tegeleb Eestist pärit Siim Kallas.
“Kuigi volinikud ei saa esindada komisjonis oma päritoluriigi huve, on neil siiski vaieldamatult olemas kogemus ja arusaam oma riigi ja ümbritseva regiooni vajadustest ja probleemidest,” lisas Rõivas.
 
Lisainfo: Riigikogu EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas, telefon 5119799.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside