Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Tänasel Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja rahanduskomisjoni ühisistungil arutati Eesti ettevalmistusi eurotsooniga liitumiseks. Rahandusminister Jürgen Ligi ja Eesti Panga president Andres Lipstok andsid komisjonide liikmetele ülevaate senitehtust ja lähiaja tegevusest ning eurole üleminekuga seotud kohtumistest.

Ligi tutvustas ülemineku tehnilisi ja õiguslikke üksikasju, millega Eesti on valmis toime tulema. Lipstoki hinnangul on kõik Maastrichti kriteeriumid olulised ja nende täitmisele Eesti ka keskendub.

Kaubandus-Tööstuskoja esindaja Mait Palts kinnitas, et võimalike hinnahüpetega seoses eurole üleminekuga tegeletakse koostöös tarbijakaitseameti ja kaubandusettevõtteid koondavate organisatsioonidega. Riik seadusega otseselt hindu reguleerida ei saa, küll on aga kaupmeestel võimalus hindade ümberarvestus läbi viia ausalt.

Rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas märkis, et inimestele on igapäevaselt  kõige olulisem võimalik hinnakõikumine seoses eurole üleminekuga. Teine oluline teema on krooni ja euro vahetuskursi püsimine, millest ei ole kavas loobuda.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson kinnitas, et ELAK jälgib Eesti eurole ülemineku tegevust nii eraldi teemakohaseid istungeid korraldades kui ka tavapäraselt, kohtudes rahandusministriga enne Euroopa Liidu rahandusministrite (ECOFIN) kohtumisi.

Riigikogu pressitalitus
 
 
 

Tagasiside