Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ja Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni delegatsioonid kohtusid 13. ja 14. novembril Pihkvas ja Kagu-Eestis.

Kohtumise eesmärgiks oli tihendada parlamentide koostööd, sealhulgas muuta väliskomisjonide kohtumised regulaarseks. Siiani on Riigikogu väliskomisjonil toimunud regulaarsed kohtumised Soome ja Balti riikide kolleegidega.

Kohtumisel käsitleti Eesti ja Venemaa suhteid lähtuvalt Eesti peatsest liitumisest Euroopa Liidu ja NATOga, anti ülevaade mõlema riigi sisepoliitilisest olukorrast ning arutati komisjonide edasise koostöö perspektiivi.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on selline koostöövorm vajalik informatsiooni saamiseks otseallikast ja kahepäevane kohtumine näitas, et mõlemal poolel on huvi seda jätkata.

Väliskomisjonide delegatsioonid kohtusid kahe päeva jooksul ka Võru maavanema, Põlva ja Valga maavanema kohusetäitjaga ning Pihkva oblasti kuberneri ja asekuberneriga.

Lisaks väliskomisjoni esimehele Marko Mihkelsonile kuulusid Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni komisjoni liikmed Toomas Alatalu, Sergei Ivanov ja Siim Kallas. Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni delegatsiooni koosseisu kuulusid komisjoni esimees Mihhail Margelov ning komisjoni aseesimehed Nikolai Bõtškov ja Gennadi Hripel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside