Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni ja Vene Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni delegatsioonide kohtumine jätkus täna Pihkvas. Ühisistungil olid kõne all kahepoolsed parlamentaarsed suhted, Pihkva oblastiga seotud piiriülese koostöö väljavaated ning päevakajalised rahvusvahelised küsimused. 

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson rõhutas oma sõnavõtus, et nende päevade jooksul on Eesti ja Vene kolleegide vahel toimunud avatud ja huvitav mõttevahetus väga erinevatel teemadel. „On oluline, et Riigikogu väliskomisjoni ja Venemaa parlamendi mõlema koja komisjonide vaheline suhtlemine oleks regulaarne ning keskenduks konkreetsetele küsimustele. Täna võin öelda, et oleme keeranud uue lehekülje kahe riigi parlamentaarsetes suhetes,“ ütles Mihkelson. 

Kohtumisel keskenduti ühistele koostööprojektidele. Pärast tutvumist Koidula piirijaamas väljaehitatud infrastruktuuriga, leidsid Vene kolleegid, et lähemal ajal tuleks leida võimalus reisirongiliikluse taastamisele Pihkva ja Eesti vahel. Samuti oli kõne all Pihkvaga lennu- ja laevaühenduse võimalused. 

Kohtumisel osalenud Eesti konsul Triin Parts märkis parlamendisaadikutele antud ülevaates, et väljastatud viisade arvu kasv näitab pihkvalaste suurt huvi Eesti turismireiside vastu. 

Koos Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga osalevad kohtumisel väliskomisjoni liikmed Jevgeni Ossinovski ja Vladimir Velman ning Mati Raidma. Vene delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Mihhail Margelov ning liikmed Valeri Ponomarjov ja Vladimir Torlopov ja Dmitri Krivitski 

Pihkva kohtumisel osalesid lisaks väliskomisjonide delegatsioonidele Pihkva linna ja oblasti volikogude esindajad ning Pihkva oblasti administratsiooni esindajad. 

Pilt tänaselt pressikonverentsilt on internetis siin: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Valiskomisjon/Margelov/2012_07_06+035.jpg.html

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside