Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pihkvas lõppes täna Riigikogu väliskomisjoni ja Vene Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni kahepäevane kohtumine. Arutelude peamine rõhk oli piiriülesel koostööl, samuti räägiti kultuurivahetusest ja majandussuhetest.
Lisaks Riigikogu väliskomisjoni esimehele Enn Eesmaale, aseesimehele Marko Mihkelsonile ning liikmetele Toomas Alatalule, Sergei Ivanovile ja Juhan Partsile osalesid kohalikke küsimusi käsitleval kohtumisel ka Riigikogu liikmed Tiit Niilo ja Jüri Šehovtsov, samuti Põlva maavanem Urmas Klaas ja Setomaa valdade liidu juhatuse liige Aare Hõrn. Vene Föderatsiooninõukogu poolt juhtis kohtumist väliskomisjoni esimees Mihhail Margelov.
Kohtumise käigus kuulati ära ekspertide kirjeldused koostöö hetkeseisust ja tekkinud probleemidest. Ühiselt tõdeti, et piiriülese koostöö edendamiseks tuleb suuremat tähelepanu pöörata noortele. Komisjonid otsustasid aidata kaasa noortele suunatud projektide teostamisele, sealhulgas ülikoolide koostööle.
Enn Eesmaa tõdes kohtumise käigus, et Euroopa Liidus on suur rõhk piiriülesel koostööl, eriti nüüd kus liidu eesistujaks on saamas Soome, kes on eesistumisaja prioriteediks määratlenud Põhjamõõtme edendamise. Lisaks piiriülesele koostööle käsitleti kahepoolseid suhteid ELi ja Vene koostöös.
Eesti ja Vene komisjonide delegatsioonid otsustasid ka tihendada omavahelisi kohtumisi, edaspidi toimuvad need kaks korda aastas. Järgmine kahe riigi väliskomisjoni kokkusaamine leiab aset sel sügisel Eestis.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside