Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni ja Tšehhi parlamendi eelarvekomisjoni tänasel kohtumisel olid tähelepanu keskmes maksupoliitika ja finantsstabiilsusega seotud küsimused. 

Rahanduskomisjoni esimees Sven Sester andis ülevaate Riigikogus tuleva aasta riigieelarve menetlemisega seotud asjaoludest. Ta rõhutas, et Eesti on orienteerunud jätkusuutlikule majandusele ja järgib riigi rahaasjade korraldamisel tasakaalus eelarve suunda. „Tuleva aasta riigieelarve koostamisse oleme suhtunud täie vastutustundega ja püüame hoida tulud-kulud tasakaalus,“ märkis Sester. 

Tšehhi parlamendi eelarvekomisjoni esimees Pavel Suchànek ja delegatsiooni liikmed tundsid huvi Eesti maksusüsteemi vastu. Tõdeti, et maksusüsteem peab tuginema iga riigi majanduslikule eripärale, et kindlustada riigi eelarvesse vajalike vahendite laekumine. 

Kohtumisel osalesid lisaks Sven Sesterile veel Peeter Laurson, Erki Nool, Aivar Sõerd, Urve Tiidus ja Rannar Vassiljev

Tšehhi parlamendi eelarvekomisjoni liikmed kohtusid Toompeal täna ka Riigikogu riigieelarve kontrolli komisjoni liikmetega ja Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivasega. Külalistega kohtuvad veel Riigikogu aseesimees Jüri Ratas, Eesti-Tšehhi parlamendirühma esimees Tõnis Kõiv ja aseesimees Ester Tuiksoo. Samuti on kohtumised rahandusminister Jürgen Ligi ja Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoniga

Foto rahanduskomisjonide kohtumiselt on internetis siin: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Rahanduskomisjon/eelarvekomisjon/IMG_3035.JPG.html

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside