Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni tänasel kohtumisel Taani parlamendi majanduskomisjoniga olid kõne all Eesti majanduse ja tööturu olukord, Eesti eurole üleminek, energiapoliitika ning turism.

Põhjaliku ülevaate nimetatud teemadel tegi majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas, kes rõhutas, et Eesti peamine eesmärk seisneb stabiilse majanduskasvu kindlustamises ja rahva heaolu parendamises.

„Valitsuskoalitsioon peab eesmärkide saavutamisel oluliseks konservatiivset eelarvepoliitikat ning eurole üleminekut,” märkis Klaas.

Olulise teemana oli kohtumisel kõne all energeetika ja energiajulgeolek, kus pooled rõhutasid vajadust teha selles vallas koostööd. Tähtsaks peeti ka taastuvenergia osakaalu suurendamist.

„Kuivõrd Taanis on taastuvenergia osakaal üle 20 %, on Eestil kindlasti võimalus Taani kogemustest õppida,” leidis Klaas.

Samuti pidasid mõlema riigi parlamendi majanduskomisjonide esimehed oluliseks oma riikide ja investeerimisvõimaluste vastastikust tutvustamist.

Kohtumise lõppedes esitas Taani parlamendi majanduskomisjoni esimees Kim Andersen Eesti majanduskomisjonile küllakutse külastada Taani parlamenti.

Tänasel kohtumisel osalesid lisaks majanduskomisjoni liikmed Kalev Kallo, Taavi Veskimägi, Aivar Riisalu, Olga Sõtnik ja Ester Tuiksoo.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside