Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reedel 16. juunil kell 14 toimub Riigikogu Valges saalis Riigikogu ja Soome Parlamendi (Eduskunta) Euroopa Liidu asjade komisjonide avatud kohtumine.

Peamiste teemadena on kohtumisel kõne all 1. juulil algav Soome eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus, Schengeni ruumi laienemine, Põhjamõõde ja eurotsooni laienemisega seonduv.

Soome delegatsiooni koosseisus osalevad kohtumisel Euroopa Liidu asjade komisjoni (Suure komisjoni) esimees Jari Vilén ja komisjoni liikmed Heidi Hautala, Outi Ojala, Jouko Skinnari ning Astrid Thors. Kohtumisest võtab osa ka Soome suursaadik Eestis Jaakko Kalela.

Eesti poolel osalevad Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kristiina Ojuland, väliskomisjoni esimees ja ELAK’i liige Enn Eesmaa ning teised komisjoni liikmed. Kohtumisest võtavad osa ka Euroopa Parlamendi saadikud Siiri Oviir, Toomas Savi, Andres Tarand ja Toomas Hendrik Ilves.

Ajakirjanikud on kohtumisele oodatud! Peale kohtumist kell 16 toimub ka Eesti ja Soome ühine pressikonverents.

Kohtumise töökeelteks on eesti ja soome keel.

Pressikonverentsi järel orienteeruvalt kell 17 -18.30 külastab Soome delegatsioon ka Tallinna Sadamat, et tutvuda sealse piiripunkti tööga.  

Riigikogu pressitalitus

[email protected]

Tagasiside