Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ning Eesti-Kanada parlamendirühma esimees Imre Sooäär kohtusid Kanada parlamendi alamkoja esimehe Peter Millikeni ja teda saatva parlamendidelegatsiooniga.

Väliskomisjoni esimees tutvustas külalistele Eesti välispoliitika prioriteete ning tänas Kanadat toetuse eest NATOga liitumisel. Samuti oli kohtumisel kõne all maamiinide keelustamist sätestav Ottawa konventsioon, mida Eesti ei ole veel ratifitseerinud. Marko Mihkelson avaldas arvamust, et tõenäoliselt käsitleb Riigikogu seda küsimust järgmise või ülejärgmise istungjärgu jooksul.

Riigikogu liikmed eesotsas Eesti-Kanada parlamendirühma esimehe Imre Sooäärega tõstatasid kohtumisel ka vastastikuse viisarežiimi probleemi. Kanada esindajad selgitasid Eesti poolele oma seisukohti viisaküsimuses ning sellega seonduvalt Kanada diplomaatilise esindatuse olukorda Balti riikides.

Kanadalased tundsid elavat huvi Eestis ettevalmistatava Euroopa Liiduga liitumise rahvahääletuse ning selle võimaliku tulemuse vastu. Samuti küsiti, kuidas suhtuvad Eesti noored üleilmastumisse ja liitumisse Euroopa Liiduga. Rõhutades parlamentaarse diplomaatia olulisust tänasid Kanada parlamendiliikmed eestlasi suurepärase külalislahkuse eest ning võimaluse eest koos arutada rahvusvaheliselt olulisi küsimusi

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside